טיפול אונליין 

אחת מאמונות היסוד שלי בנוגע לתהליך הטיפולי היא כי המפגש פנים אל פנים, במסגרת הקבועה והאינטימית שמספק המפגש בקליניקה, מאפשר יצירת קשר טיפולי חזק אשר מהווה בסיס להנעת שינויים נפשיים משמעותיים (ניתן לקרא יותר על גישת הטיפול שלי כאן). עם זאת, גם המפגש האינטרנטי מאפשר יצירת קשר הכולל אלמנטים של תמיכה, ייעוץ ועיבוד רגשי ובפרט כאשר מדובר בתקופת זמן מוגבלת שאחריה ניתן לחזור ולקיים מפגשים פנים אל פנים.

 

אחד האלמנטים החיוניים ביותר להתמודדות עם משברים, חיצוניים כמו התפרצות הקורונה או פנימיים כמו קשיים רגשיים ובינאישיים הנלווים לה (חרדה, דיכאון, קשיים זוגיים, בדידות וכן הלאה) הוא תמיכה חברתית. אלא שדווקא היבט חיוני זה נמנע מאתנו במידה רבה כעת: האינטנסיביות הזוגית/משפחתית שכופה ה"הסגר" מביאה לעתים דווקא לריחוק ועימותים, ואילו הריחוק הפיסי מחברים וקולגות מצמצם את מעגלי התמיכה הטבעיים.

לאור זאת, ולאור הממצאים המחקריים אשר תומכים ביעילותם של טיפולים אינטרנטיים, ניתן לפנות אלי לטיפול אונליין באחד משני מסלולים:

 

טיפול פסיכולוגי "קלאסי"- על אף ייחודיות המצב הנוכחי, ההתמודדות הנדרשת מאתנו מהווה במקרים מסוימים טריגר להתעוררות או העצמה של קשיים רגשיים, זוגיים ובין אישיים הקיימים ממילא. במקרים אלו, מומלץ לפנות אל טיפול פסיכולוגי אשר ראשיתו במפגש הוירטואלי והמשכו במפגש טיפולי פנים אל פנים, כאשר הנסיבות יאפשרו זאת.

 

התערבות במשבר- רבים מהפונים אל טיפול פסיכולוגי מעוניינים בתהליך רגשי המכוון להנעת שינוי נפשי משמעותי, אשר יביא עמו גם שינוי בסימפטומים או קשיים התנהגותיים ובין אישיים. עם זאת, בעת התמודדות עם משבר מעוניינים רבים דווקא בסיוע נקודתי קצר מועד. במקרים אלו ניתן לפנות אלי למספר שיחות יעוץ הממוקדות בעיבוד הקשיים הרגשיים המתעוררים סביב ההתמודדות עם משבר הקורונה ובזיהוי פתרונות פרקטיים לניהול המצב.