חוף ים

קשיים בתחום הזוגי והבין אישי

אם הגעת לעמוד זה, כנראה שיש לך תחושה שמשהו באופן בו קשריך הבין אישיים מתנהלים אינו תואם את תקוותיך ורצונותיך. קושי במציאת ושימור זוגיות יציבה, בדידות, היעדר חברויות קרובות, קושי ביצירת אינטימיות, קשיים זוגיים, חיכוכים במקום העבודה וקושי מול דמויות סמכות (בוסים, מרצים) הן רק חלק מהדוגמאות לאופנים בהם קשיים בתחום הבין אישי יכולים להביא לפגיעה הן בתפקוד היומיומי והן בתחושת הסיפוק, השמחה והערך העצמי.

 

אנשים רבים הפונים לטיפול סביב קשיים בתחום הזוגי ו/או הבין אישי חשים כי הם מבינים "על הנייר" מה מקשה עליהם ויכולים להצביע על התנהגויות, דפוסים ותפיסות עולם אשר מגבילים באופן משמעותי את יכולתם ליצור מערכות יחסים מספקות. לצד זאת, מתעוררת תחושה של חוסר שליטה וחוסר יכולת לשנות את אותם היבטים: "אני בורחת כל פעם שזה נעשה רציני"; "אף אחת לא עומדת ברף שאני מציב", "אין לי יכולת לשלוט בעצמי כשמתנהגים אלי ככה" הן דוגמאות שכיחות לאמירות המשקפות את חווית חוסר היכולת להביא לשינוי בתחום הבין אישי. מצבים אלו, ומצבים נוספים של קושי בתחום הזוגי והבין אישי, קשורים בדרך כלל במגוון גורמים לא מודעים אשר משפיעים על האופן בו אנחנו מתאהבים, בוחרים בני זוג, מגיבים לקונפליקטים בין אישיים ומתנהלים (או נמנעים) במערכות יחסים.

 

במסגרת הטיפול הדינמי נעשית עבודה טיפולית מעמיקה המכוונת לזיהוי ועיבוד של גורמי העומק העומדים בבסיס הקשיים. מתוך התבוננות בדפוסי חשיבה ותפיסות עולם מגבילות, בחוויות עבר אשר עיצבו את העולם הבין אישי ובחוויה הרגשית המתעוררת במצבים חברתיים ובקשרים בין אישיים וזוגיים, מתאפשרים שינוי וצמיחה המביאים להרחבת היכולת הבין אישית והזוגית. זאת, תוך יצירת קשר טיפולי חזק ומשמעותי המאפשר התנסות בקשר רגשי קרוב, והתבוננות "בזמן אמת" בחוויות והקשיים הרגשיים המתעוררים במסגרת התנסות מסוג זה.